Potřebujete-li akutně něco převzít, neváhejte nám zavolat. Většinu položek máme skladem v Praze. Volejte kdykoliv na +420 608 628 808 a nebo pište na info@film-technika.com ;)

Steadicam Flycam HD-3000 (Základní rychloupínací systém)

Kód: 002
32 hodnocení
Výrobce: FLYCAM
5 699 Kč 4 709,92 Kč bez DPH
Momentálně nedostupné

Flycam HD-3000 (nebo-li dříve Camtree Wonder-3) patří k nejnovější generaci Flycamu a jedná se o nejnovější (poslední aktualizace - Leden 2016) typ tohoto produktu, který momentálně lze na trhu sehnat. Základní balení obsahuje sice plastovou, ale velice pevnou a robustní rychloupínací destičku, která úplně v pohodě unese i kameru o hmotnosti 5 kg.
Detailní informace

Detailní popis produktu

Vážení zákazníci, Flycam HD-3000 bohužel již nenabízíme se základním rychloupínacím systémem, ale pouze s kovovým.
Produkt lze zakoupit na tomto odkaze. Wonder-3, je naprosto identický produkt.

film_technika2

CAMTREE WONDER-3 (nově pod názvem Flycam HD-3000)

Flycam HD-3000 (nebo-li Camtree Wonder-3) patří k nejnovější generaci Flycamu a jedná se o nejnovější (poslední aktualizace - Leden 2016) typ tohoto produktu, který momentálně lze na trhu sehnat. Základní balení obsahuje sice plastovou, ale velice pevnou a robustní rychloupínací destičku, která úplně v pohodě unese i kameru o hmotnosti 5 kg.

Máte-li zájem o balení s kovovou rychloupínací destičkou, podívejte se prosím na níže uvedený odkaz.
http://www.film-technika.com/stabilizatory/camtree-wonder-3/

Flycam dříve dodával obdobný produkt s kovovou destičkou již v základním balení, nicméně kvůli zvýšení kvality, preciznosti zpracování šla cena nahoru a aby si produkt zachoval svojí cenu, balení obsahuje nyní rychloupínací systém z Polyamidu 66. Ten však udrží kameru o hmotnosti až 5 kg.

unico-quick-release-for-flyfilm-flycam-09

Flycam HD-3000 patří již určitě mezi nejpoužívanější stabilizátory na světě. Hlavním důvodem je primárně cena a tedy kvalita v poměru s cenou.Dlouhou dobu jsme hledali nějakou ještě levnější, lepší alternativu, ale bohužel (naštěstí) jsme nenašli nic, co by nějakým způsobem fungovalo lépe než Flycam.


Na níže uvedeném videu se dozvíte spoustu informací ohledně vyvážení Flycamu. Na videu držíme stabilizátory většinou v jedné ruce. K takovém držení je potřeb
a spousta zkušeností, citu a navíc je to asi i zbytečné, proto tedy až budete vlastnit svůj steadicam, uchopte ho jak je libo - jak Vám ho bude vyhovovat. Žádné pravidlo není.Flycam HD-3000 je navíc plně hliníkový. Konstrukce je tedy lehká, ale pevná. Respektive zrovna u steadicamu neřešte "kvalitu" materiálu. Není to věc, která by Vám zrovna "spadla na zem", či měla vliv na stabilizaci, protože může klidně být i z plastu. Určitě se při výběru steadicamu zaměřujte na kvalitu ložiska a rozvržení hmotnosti konstrukce, což je faktor, který může mít fatální vliv na stabilizaci. Spousta výrobců dělá stabilizátory, které vypadají na oko stejně, nicméně je prakticky nemožné je vyvážit kvůli "nelogicky" rozvržené hmotnosti v konstrukci. Každopádně to jsou věci, které jsem už odzkoušeli za Vás a podáváme Vám zde spíše "recenzi", než popis produktu.

Flycam HD-3000 stejně jako ostatní dražší Flycamy jsou špičkové produkty, cenově velice dostupné. Jedinou rozumnou alternativou z dražších sfér je Glidecam HD-2000, či verze HD-4000. Ty oproti Flycamu mají tzv.kalibraci gimbálu (ložiska). To umožňuje mít steadicam v rovině v celých 360° stupních. Flycam však vyvážit do naprosté roviny lze, nicméně po každém otočení o 90° je možné, že se Flycam lehce vyosí.
Tento efekt se dá eliminovat tak, že si vyvážíte Flycam, pootočíte o 90° a opět vyvážíte. Celý postup opakujete ve směru hodinových ručiček či obráceně, až dojdete k co nejlepšímu poměru a s tím pracujete. V praxi to vliv na stabilizaci nemá. Flycam totiž uchopíte tak, jak uchopíte a točíte s ním v úhlu dejme tomu 100°, pak už se jakoby otáčíte tělem. V praxi většinou to vyosení je tak nepatrné, že o tom člověk ani neví.

Abychom Vám však zbytečně nemotali hlavu, podívejte se prosím na testovací videa a instruktážní video výše uvedené. Líbí-li se Vám výstup a to jak stabilizace funguje, tak určitě neváhejte. Nebudete první "profík", či amatér, který si Flycam pořídí a spokojeně jej využívá.

Dále chceme říct, že pro výrobu produktu jako je Camtree Wonder-3 již padlo spousta modelů, spousta maket a prototypů. Poslední roky však už je výroba velice pomalá a Flycam tedy opravdu dokázal udělat nejdostupnější steadicam na světě.
Pokud byste hledali a dohledali, zjistili byste, že Flycam je produkt inspirovaný přímo Glidecamem (nabízíme na FILM-TECHNIKA také)

Oproti Glidecamu však žádný Flycam nebosahuje tzv."centralizaci ložiska" - to znamená, že steadicam si vlastně vyvažujete v podstatě na "svoji ruku". V praxi to vypadá tak, že Flycam dosahuje velice podobných výsledků jako Glidecam, ale pokud byste půjčili svůj steadicam někomu jinému, někomu kdo by steadicam uchopil úplně jiným způsobem, tak je velice možné (není pravidlem), že by se mu steadicam lehce naklonil jinam a musel by si ho lehce seřídit. Nám "zkušeným" takový proces trvá pár vteřin, ale v praxi to neřešíme, protože každý máme svůj steadicam. Nicméně přesně z toho důvodu a dále z důvodu pevnějšího materiálu a určitě kvalitnějšího ložiska je Glidecam verze HD-2000 dražší o 10 000,- Kč a verze HD-4000 dražší až o 14 000,- Kč

Náš osobní názor je takový, že pro valnou většinu našich zákazníků je produkt Camtree Wonder-3 (Flycam HD-3000) plně dostačující. Navíc sami používáme Flycam produkty a při používání zrcadlovek vždy Camtree Wonder-3. Flycam produkty obecně oproti Glidecamu mají obrovskou výhodu a to, že jsou o dost lehčí, zvládáme s nimi tedy točit celý den.

Pokud však nebudeme srovnávat Camtree Wonder-3 ihned s výrobcem jako je Glidecam (naprostá špička stabilizace a cenovou relací až 3 x vyšší), tak žádna alternativa v podstatě široko daleko není. Rozpracovávali jsme spolupráci s některými značkami, nicméně nás vždy odradila cena (to už bychom si raději připlatili za Glidecam).

O Flycamech víme hodně, avšak i po dvou letech co se prodejem zabýváme musíme říci, že prodáváme něco, čemu sami věříme.
Wonder III (Flycam HD-3000) Vám nabízí dokonale plující záběry, jednoduchou instalaci a profesionální vzhled.

Obsahuje madlo, jenž se dobré drží a nepodkluzuje. Wonder-3 (HD-3000) jinak obsahuje stejný systém "micro" vyvažování, který obsahují všechny Flycamy s označením HD (lepší verze s možností "micro" posunu). Konstrukce Wonderu 3 (HD-3000) vypadá velice dobře. Designově je výrobek velice povedený, vypadá velice profesionálně. Někteří výrobci mají tendenci ze steadicamu dělat "hračky", ale naštěstí tento model a převážně všechny Flycamy vypadají velice seriozně.
-> plynulý pohyb & profesionální záběry
-> jednoduché, ale pokročilé ovládání - nastavení
-> nemožné nevyvážit jakýkoliv typ kamery / DSLR 
-> umožňuje 360.stupňové otáčení bez jakéhokoliv "škubání"
-> přemění Vaše rozklepané, do očí bijící záběry na dech beroucí, hladký, plynulý výstup
-> doslova zázrak v "poloprofesionálním" "film-makingu"

WONDER3

VLASTNOSTI PRODUKTU
-> pevný, "lehký" steadycam pro všechny typy natáčení.
-> navrženo pro nejnovější DV/HDV/DSLR - kamery obecně.
-> nosnost až 3.5kg/ 8lbs (doporučujeme Však mít rezervu alespoň půl kila) - berte v potaz, že kovový rychloupínák něco váží.
-> 360° Plynulé otáčející se gimbal
-> nastavitelná, teleskopická noha.
-> horní plotna umožňuje spoustu variant uchopení.

camtree-wonder-3-005_grande

SPECIFIKACE PRODUKTU
-> pevná, kovová, teleskopická tyč.
-> rozměr hlavy- 17.4cm x 10cm x 2.2cm 
-> rozměry horní plotny - kratší - 12.2cm x 36.5cm 
-> rozměry dolní plotny - nejdelší - 12.2cm x 48cm 
-> nejkratší délka - 40cm 
-> nejdelší délka - 60cm 
-> 10 x závaží (malé plotny)
-> 1/4" díry na závit bez použití rychloupínací destičky - viz.fotky
-> camtree Wonder hmotnost - cca. 2,5kg
-> hmotnost kovového rychloupínacího systému - 400g (vč.destičky)


SOUČÁSTÍ BALENÍ

Součástí balení je bez ohledu na zvolení varianty (plast / kov) vždy:

1) Ochranný obal - přenosná taška
2) Flycam HD-3000 (dříve Wonder-3) - stabilizátor vč.všeho pro plnou funkci
3) Náhradní díly
4) Table clamb (upevnění steadicamu k desce stolu)
5) Universální rychloupínací destička

camtree-wonder-stabilizer-packing-jpg. unico-quick-release-for-flyfilm-flycam-09 Camtree-wonder-3-handheld-stabilizer-table-clamp-1 173235-1

                        

 

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Avatar autora EVF 28.8.2017 13:22
Dobrý den, bude stabilizátor fungovat i s daleko lehčím přístrojem, s Olympus OMD EM-10 mark II? Děkuji za odpověď
Odpovědět
Avatar autora EVF 28.8.2017 13:47
Dobrý den, bude, ale ve verzi Camtree Wonder-3, který obsahuje kovový rychloupínací systém o hmotnosti 400g. To vám pak bude fungovat klidně i s mobilním telefonem, neboť právě 400g, je hranice pro minimální zatížení u většiny steadicamů z naší nabídky.