Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 15:00.

Video stativ FT-RAZOR II - 180 cm (s pavoukem)

Kód: 180180
Akce BESTSELLER
41 hodnocení
Značka: FILM-TECHNIKA
6 190 Kč –8 % 5 690 Kč 4 702,48 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE

FT-Razor II je video stativ s fluidní hlavou, nosností 10 kg a výškou až 180 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

klicove_vlastnosti_stativu

- výška přes 180 cm
- fluidní videohlava s dostatečnou tuhostí pro plynulý švenk
- Manfrotto 701HDV kompatibilita
- robustní stativ s nosností 10-15 kg

stativ_negativni

- již dvěma zákazníkům připadal stativ jako "použitý". Důvodem je CNC výroba bez tzv. "finishingu". Což je v praxi finančně náročná věc a jedná se o jakési laserové vyhlazení povrchu (toto mají značkové stativy typu Manfrotto, Teris). Během výroby stativu je kladený velký důraz na kvalitu spojových dílů a pohybu fluidní hlavy. Kosmetické detaily (místy dvojitá vrstva barvy) se u tohoto stativ moc neřeší kvůli nižším nákladům na výrobu, která se projevu v koncové ceně. Nám to tak nepřipadá, neboť u filmové techniky tyto detaily neřešíme, ale měli byste o tom vědět.

FT_razor_2

Řada Razor II má nosnost solidních 10-15 kg a stativ dosahuje výšky až 180 cm. Oficiální nosnost nedoporučujeme sledovat. Stativ dle nás reálně unese spolehlivě kameru do 10-15 kg. Stativ má možnost tlumení zdvihu pomocí tlumícího kola na levé straně hlavy.
Pokud byste hledali ještě silnější model, podívejte se na Kingjoy VT-3500.

Stativová hlava lze uzamknout v horizontální ose pomocí vytahovací páčky. Razor II v naší nabídce vyčnívá poměrem nosnosti a výšky. Je ideálně vysoký pro valnou většinu videí a nosnost 10-15 kg bohatě stačí většině tvůrců. Hlava má přednastavenou tuhost hlavu pro otáčení (pan ose) a o plynulosti hlavy se lze přesvědčit v níže uvedeném videu.

Tripod je solidní, bytelný a jeho hlava přináší velmi překvapující výkony. Švenk hlavou je krásně tlumený a to se středním odporem v horizontální ose. Měli jsme kdysi problém správně nakalibrovat hlavu, aby se neprotáčela moc rychle, či naopak těžce a ztuha. Pořád však je nákladné na výrobu vytvořit tlumící vložku v horizontální ose a proto stativ má možnost horizont pouze zamykat úplně, nikoliv ztlumit. Odpor v otáčení je však tak akorát tuhý.

V ose zdvihu je již možné hlavu upravovat pomocí závitu na levé straně hlavy. Stativ vřele doporučujeme všem kameramanům, kteří si nechtějí kupovat něco co nefunguje, ale na druhou stranu nechtějí za stativ dávat desítky tisíc. Pro uživatele, kteří hledají vyšší nosnost, či jim vadí absence tlumení horizontální osy je zde k dispozici VT-3500 v hlavou VT-3530.

lock_system_lq

razor_mk2-2_lq

Razor II je standardně doručován vč.gumových nožiček. Nožičky lze sundat a mít tak bodce na spodní straně. V terénu jsou bodce ideálnějším řešením.

nohy_lq

 

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
Max.výška:  180 cm
Min.výška: 85 cm
Nosnost: 10 až 15 kg
Počet sekcí: 3
Rozpětí nohou: 51 cm


video_stativ_razor 

OBSAH BALENÍ
1) Stativ FT-Razor II
2) Fludní videohlava FT-06
3) Švenkovací páka
4) Brašna
5) Stativový pavouk

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz