Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Metabones Speed Booster 0,64x adaptér z Nikon G na BMCC

Kód: 1400
1 hodnocení
Značka: METABONES
15 990 Kč 13 214,88 Kč bez DPH
Na dotaz

Metabones Speed Booster 0,64x adaptér MB_SPNFG-BMCC-BM1 Vám umožní připojit objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabones Speed Booster adaptér Vám umožní připojit objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám. Tento model slouží exklusivně pro Blackmagic 2.5k Cinema Camera (BMCC). Většina nových Speed Booster adaptéru jsou vyrobeny pouze pro Blackmagic kamery s m4/3 bajonetem, takže jej nemůžete připojit na jiné typy kamer s m4/3 bajonetem.  

Nový 0,64x Speed Booster snižuje full frame crop faktor BMCC z 2,39x na 1,53x, tím ho účinně transformuje do formátu Super-35. Kromě toho zvýší rychlost připojeného objektivu o 1 1/3 stop s maximální výstupní světelností 0,80f(stop). Například: z 50mm objektivu se světelností 1,2f se stane 32mm se světelnosti 0,8f(tedy při použiti 50mm objektivu, skutečna ohnisková vzdálenost v BMCC bude 32mm x 2,39 = 76,48mm) a z Sigma 18-35mm objektivu se světelnosti 1,8f se stane 11,5mm-22,5mm se světelností 1,1f(tedy při použiti 18-35mm objektivu, skutečná ohnisková vzdálenost v BMCC bude od 11,5mm x 2,39 = 27,49mm do 22,5mm x 2,39 = 53,78mm). Detaily o změnách crop faktoru níže v tabulce.

Tabulka kompatibility a výsledných crop faktoru:

tabulka 16

Není kompatibilní s Blackmagic Pocket kamerou!

Nekompatibilní objektivy

-> Nikkor 2.1cm f4
-> 20/2.8 AI-S

Před nasazením adaptéru zkontrolujte, že clonový kroužek je nastavený na čísle 7! 

Vlastnosti adaptéru:

-> průmyslově nejlepší osmistupňový clonový kroužek, který udavá skutečnou hodnotu f(stop)
-> kompatibilní pro objektivy Nikkor G a F(včetně AI a non-AI)
-> zvyšuje světelnost o 1 a 1/3 stop(s maximální výstupní světelností 0,80f)
-> zvýšení MTF
-> rozšíří objektiv o 0,64x
-> manuální clonový kroužek(nepodporuje automatické nastavení clony)
-> optika navržená Caldwell Photographic v USA
-> odnímatelný stativový držák s 1/4" závitem

Proč si vybrat Metabones?

Od svého vzniku Metabones navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou považovány mezi profesionály a nadšenci, jako naprostá špička v kvalitě konstrukce a zpracování. Narozdíl od ostatních populárních značek, které upřednostňuji levnější, hliníkovou konstrukci těla, Metabones zvolili kvalitní, precizně zpracovanou mosaz s chromováním jak na vnější, tak i na vnitřní straně těla, což zajišťuje bezproblémovou montáž, pohodlí při práci, vysokou odolnost a v neposlední řadě i stylový vzhled. Boční strany adaptéru jsou vybaveny silnou "leaf-spring" strukturou pro posílení připojení adaptéru k objektivu, což způsobuje těsnost objektivu, snížení opotřebení a hlavně prevenci proti chybám v ostření a problémům optického zarovnání. Metabones využívá černou matnou barvu, která snižuje vnitřní odrazy na minimum a zachovává maximální kvalitu, kterou Vám objektiv nabízí.

Všechny Metabones adaptéry sdílí tuto preciznost, robustní zpracováni s vynikající povrchovou úpravu. Nový inteligentní adaptér obsahuje elektronické propojení špičkové kanadské technologie se skutečným elektronickým řízením objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti adaptéru

-> tělo adaptéru je vyrobeno z mosazi, přesně zpracované a pochromované
-> saténová povrchová úprava - stejně jako u OEM objektivu
-> přesná a pevná spojení - objektiv perfektně pasuje do spoje bez nutnosti dalších uprav
-> navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky
-> elektronická integrace clony - fotoaparát automaticky volí clonu v poloze P a expozičních režimech S, nebo ji můžete zvolit samostatně na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
-> EXIF data - identifikace objektivu, ohniskové vzdálenosti a clony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz