Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Metabones Speed Booster XL 0,64x adaptér z Nikon G na m4/3

Kód: 6701
4 hodnocení
Značka: METABONES
17 990 Kč 14 867,77 Kč bez DPH
Na dotaz

Metabones Speed Booster ULTRA 0,64x adaptér MB_SPNFG-m43-BM2 Vám umožní připojit full frame nebo APS-C objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabones Speed Booster ULTRA 0,64x adaptér Vám umožní připojit full frame nebo APS-C objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám. Tento Speed Booster zvětšuje crop faktor připojeného objektivu a zároveň zvyšuje světelnost o 1 a 1/3 stop. Tento adaptér nepodporuje elektronickou komunikaci mezi připojenou kamerou a objektivem. Některé Nikon G objektivy neobsahují manuální ovládaní clony, proto tento adaptér byl doplněn o clonový kroužek, kterým můžete regulovat clonu. 

Nový Speed Booster adaptér je určen výhradně pro GH4 a další m4/3 kamery(viz níže uvedená tabulka kompatibility), se zvětšením 0,64x. Adaptér využívá pokročilou optickou konstrukci šesti prvku, která dosahuje neuvěřitelné světelnosti až 0,80f, což je nový rekord pro m4/3 kamery. Speed Booster snižuje full frame crop faktor z 2,0x až na 1,28x, tak účinně transformuje kameru do formátu APS-H. Používáte-li GH4 4k režim, tak full frame crop faktor se sníží z 2,34 až na 1,50x, tím GH4 transformuje do formátu Super-35 4k filmové kamery. Kromě toho rychlost každého, připojeného objektivu se zvýší o 1 a 1/3 stopy, s maximální světelností 0,8f. Např. z 50mm objektivu s 1,2f se stane 32mm se světelností 0,80f, což je největší možný formát clony m4/3 modelu. 

Kompatibilita

Speed Booster XL 0.64x je podobný jako Blackmagic 0.64x Speed Booster, ale byl nově navrženy tak, aby splňovaly tyto požadavky:

-> zvýšení pracovní vzdáleností o 1 mm, aniž by se adaptér dotýkal vnějšího spouštěcího mechanizmu, což umožňuje připojení Panasonic GH4 a dalších m4/3 kamer
-> optimalizace optiky pro standardní 4mm tloušťku filtru m4/3 kamer
-> zvýšení obrazového průměru na 21,63mm, aby mohl pokrýt úplny format m4/3 kamer(17,3 x 13mm), dokonce i při GH4 4k Cinema režimu

Ačkoli Speed Booster XL 0.64x byl vylepšen od svého předchůdce, stále existuje celá řada m4/3 kamer, které tento adaptér nepodporuje vzhledem k jejích mechanickým problémům. Většina modelu je shrnuta níže v tabulce, kde Zelená značí plnou kompatibilitu a Červena značí modely, které nevyhověly. Některé červeně označené modely splňuji podmínky kompatibility, ale je zde nepatrný zásah ochranného krytu závěrky. I když interference závěrky nemá vliv na funkce adaptéru, muže dojit k fyzickému poškození adaptéru. 

tabulka 22

Nekompatibilní objektivy

-> Nikkor 2.1cm f4
-> 20/2.8 AI-S

Před nasazením adaptéru zkontrolujte, že clonový kroužek je nastavený na čísle 7!

Vlastnosti adaptéru:

-> průmyslově nejlepší osmistupňový clonový kroužek, který udavá skutečnou hodnotu f(stop)
-> kompatibilní pro objektivy Nikkor G a F(včetně AI a non-AI)
-> zvyšuje světelnost o 1 a 1/3 stop
-> zvýšení MTF
-> rozšíří objektiv o 0,64x
-> manuální "G" clonový kroužek
-> kompatibilní s: GH4, GH3, G3, G5, G6, G10, GF3, GF5, GF6, GX1, Olympus E-PL7, BMCC s m4/3 a BMPCC
-> skvěla optická konstrukce navržená Caldwell Photographic v USA
-> odnímatelný stativový držák s 1/4" závitem

Proč si vybrat Metabones?

Od svého vzniku Metabones navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou považovány mezi profesionály a nadšenci, jako naprostá špička v kvalitě konstrukce a zpracování. Narozdíl od ostatních populárních značek, které upřednostňuji levnější, hliníkovou konstrukci těla, Metabones zvolili kvalitní, precizně zpracovanou mosaz s chromováním jak na vnější, tak i na vnitřní straně těla, což zajišťuje bezproblémovou montáž, pohodlí při práci, vysokou odolnost a v neposlední řadě i stylový vzhled. Boční strany adaptéru jsou vybaveny silnou "leaf-spring" strukturou pro posílení připojení adaptéru k objektivu, což způsobuje těsnost objektivu, snížení opotřebení a hlavně prevenci proti chybám v ostření a problémům optického zarovnání. Metabones využívá černou matnou barvu, která snižuje vnitřní odrazy na minimum a zachovává maximální kvalitu, kterou Vám objektiv nabízí.

Všechny Metabones adaptéry sdílí tuto preciznost, robustní zpracováni s vynikající povrchovou úpravu. Nový inteligentní adaptér obsahuje elektronické propojení špičkové kanadské technologie se skutečným elektronickým řízením objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti adaptéru

-> tělo adaptéru je vyrobeno z mosazi, přesně zracované a pochromované
-> saténová povrchová úprava - stejně jako u OEM objektivu
-> přesná a pevná spojení - objektiv perfektně pasuje do spoje bez nutnosti dalších uprav
-> navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky
-> elektronická integrace clony - fotoaparát automaticky volí clonu v poloze P a expozičních režimech S, nebo ji můžete zvolit samostatně na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
-> EXIF data - identifikace objektivu, ohniskové vzdálenosti a clony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz