Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Metabones Speed Booster ULTRA 0,71x adaptér z Olympus OM na Sony E

Kód: 1399
1 hodnocení
Značka: METABONES
15 890 Kč 13 132,23 Kč bez DPH
Na dotaz

Metabones Speed Booster ULTRA 0,71x adaptér MB_SPOM-E-BM2 Vám umožní připojit full frame nebo APS-C objektiv typu Olympus OM k Sony E

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabones Speed Booster ULTRA adaptér Vám umožní připojit full frame nebo APS-C objektiv typu Olympus OM k Sony E-Mount/NEX kamerám. Tento Speed Booster zvětšuje crop faktor připojeného objektivu a zároveň zvyšuje světelnost o 1 stopu. Metabones adaptéry jsou vyrobené s použitím precizně zpracované mosazi a s chromováním jak na vnitřní, tak i na vnější straně, což zajišťuje pohodlí při práci a odolnost adaptéru.

Navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky. Tyto Speed Booster adaptéry jsou kompatibilní pouze s APS-C nebo menšími senzory. I když Vám bude adaptér fyzicky pasovat, tak Crop režim u jiných kamer nemusí podporovat funkce adaptéru.

V případě, že namontujete objektiv, určený pro 35mm film nebo full frame, na kameru s APS-C snímačem, tak přenáší vetší světelnou plochu než APS-C snímač dokáže zachytit, proto crop faktor objektivu bude snížený a ohnisková vzdálenost ekvivalentně zvětšená. Speed Booster ULTRA světlo z objektivu kondenzuje a promítá jej do menšího snímače, který využívá všechnu světelnost objektivu a efektivně přenáší full frame crop faktor do APS-C senzoru. Následné zvýšení světelností o 1 stopu umožňuje vytvořit menši hloubku ostrosti objektivu a efektivnější využiti při zhoršených světelných podmínkách.  

Vlastnosti adaptéru:

-> zvyšuje světelnost o 1 stopu
-> zvýšení MTF
-> rozšíří objektiv o 0,71x
-> patentovaný adaptér s 5 prvky ve 4 skupinách, skvěla optická konstrukce na bázi tantalu navržená Caldwell Photographic v USA
-> odnímatelný stativový držák s 1/4" závitem

Proč si vybrat Metabones?

Od svého vzniku Metabones navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou považovány mezi profesionály a nadšenci, jako naprostá špička v kvalitě konstrukce a zpracování. Narozdíl od ostatních populárních značek, které upřednostňuji levnější, hliníkovou konstrukci těla, Metabones zvolili kvalitní, precizně zpracovanou mosaz s chromováním jak na vnější, tak i na vnitřní straně těla, což zajišťuje bezproblémovou montáž, pohodlí při práci, vysokou odolnost a v neposlední řadě i stylový vzhled. Boční strany adaptéru jsou vybaveny silnou "leaf-spring" strukturou pro posílení připojení adaptéru k objektivu, což způsobuje těsnost objektivu, snížení opotřebení a hlavně prevenci proti chybám v ostření a problémům optického zarovnání. Metabones využívá černou matnou barvu, která snižuje vnitřní odrazy na minimum a zachovává maximální kvalitu, kterou Vám objektiv nabízí.

Všechny Metabones adaptéry sdílí tuto preciznost, robustní zpracováni s vynikající povrchovou úpravu. Nový inteligentní adaptér obsahuje elektronické propojení špičkové kanadské technologie se skutečným elektronickým řízením objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti adaptéru

-> tělo adaptéru je vyrobeno z mosazi, přesně zpracované a pochromované
-> saténová povrchová úprava - stejně jako u OEM objektivu
-> přesná a pevná spojení - objektiv perfektně pasuje do spoje bez nutnosti dalších uprav
-> navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky
-> elektronická integrace clony - fotoaparát automaticky volí clonu v poloze P a expozičních režimech S, nebo ji můžete zvolit samostatně na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
-> EXIF data - identifikace objektivu, ohniskové vzdálenosti a clony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz