Výdejní okno přímo ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 9 do 16:00.

Camera rig Filmcity FC-10W (nová verze)

Kód: 68101
Akce BESTSELLER
7 hodnocení
Značka: FILMCITY
5 699 Kč –21 %
Camera rig Filmcity FC-10W (nová verze)
5 699 Kč –21 % 4 490 Kč 3 710,74 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE

Konečně je zde nová verze "základního" kamerového rigu značky Filmcity. Kamerový rig, nebo-li ramenní opěrka oproti své předchozí verzi má propacovanější vzhled, nevypadá tak "levně" a robustnější kontrukce celkově působí mnohem lépe.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Po FC-03 se jedná o nejoblíbenější rig z naší nabídky. Je jednoduchý, pevný a bohatě stačí pro většinu majitelů fotoaparátu, či středně těžkých kamer.
Pozor na speciální plast Polyamide 66 obsažený ve spojnicových dílech. To je umělá hmota, nikoliv běžný plast který praská. Naopak je rig pružnější a tlumí nežádoucí chvění. Spojnicové díly jsou zároveň lehčí. Co výrobce přidal je hliníkový upínací systém s možností regulací výšky, aby sestava byla universální pro různé výrobce matte boxů. Pokud nemáte filmové objektivy bez možnosti nasazení aretačních filtrů, tak nemá smysl matte box kupovat a stačí vám rig tak jak je.

Rig doporučujeme, protože pro naší tvorbu nám bohatě postačil. Točili jsme vždy s Lumixem GH5 a nic jiného jsme nepotřebovali. Jednu dobu jsme jej používali se Sony A7SII a byla to paráda protože stabilizace Sony foťáků je nic moc. Není vždy potřeba používat celý rig, můžete někdy sundat závaží, nebo si ho složit na polovinu. Variací je hodně. Lze rozšířit o další díly z nabídky Smallrig.

Konečně je zde nová verze "základního" kamerového rigu značky Filmcity. Kamerový rig, nebo-li ramenní opěrka oproti své předchozí verzi má propacovanější vzhled, nevypadá tak "levně" a robustnější kontrukce celkově působí mnohem lépe.

FC-10W již v základním balení obsahuje odnímatelné kovové závaží na zadní části rigu (ramenní opěrce). Zrovna u těchto levnějších, hliníkových, lehkých rigů je závaží určitě potřebné pro snižení vibrací a chvění, které byste přenášeli vlastním tělem.

Ramenní opěrka tedy klasicky obsahuje standardní 15 mm tyče pro rozšíření o další příslušenství jako je boční ostření, či matte box.


united2

aaaa

Mezi největší vylepšení patří kvalitnější ramenní opěrka, kdy vlastně oproti předchozímu modelu (který naleznete na našem webu také) je ramenní opěrka o něco větší a lépe sedne na rameno. Nicméně mezi úplně nejdůležitější novinku patří kovový rychloupínací systém s možností nastavení výšky kamery, což je nezbytné pro nastavení kamerové výšky v poměru s matte boxem, či pro uchopení zrcadlovek s nějakým netypickým "retro" objektivem, či anamorphickým sklem popř.předsádkou.

united1

Spojnicové díly jsou pořád z polyamide 66, což je "ohebný" plast a nemáme zatím žádnou zpětnou reakci na to, že by někomu praskl.

Ideální ramenní opěrka pro malé, střední kamery a zrcadlovky.

united3

aaaa

OBSAH BALENÍ
1) Camera Shoulder Rig (aktualizace 1-2-2016)
2) Protizávaží (aktualizace 11-2-2016)
3) ZDARMA 15mm spojovací můstek (aktualizace 15-2-2016)
4) ZDARMA madla na držení
5) ZDARMA držák na kabely

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: