Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

MITAKON Objektiv 35mm 0,95F II Speedmaster (SONY NEX)

Kód: 2723
Novinka
10 hodnocení
Značka: MITAKON
21 490 Kč 17 760,33 Kč bez DPH
Běžně do 5 dnů (prověříme)


Zhongyi Mitakon Speedmaster 35mm 0,95F Mark II je ultra rychlý "prime lens", který poskytuje 35mm ohnisko (kolem 53mm u APS-C kamer). Maximální světelnost je 0,95F což je více než nestandardní a lze tak s objektivem pracovat při těch nejtěžších světelných podmínkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Zhongyi Mitakon Speedmaster 35mm 0,95F Mark II je ultra rychlý "prime lens", který poskytuje 35mm ohnisko (kolem 53mm u APS-C kamer). Maximální světelnost je 0,95F což je více než nestandardní a lze tak s objektivem pracovat při těch nejtěžších světelných podmínkách. Nová optika obsahuje 11 prkvů v 8 skupinách, vč.1 prvku minimálního rozptylu, 2 prvky optiky s vysokým indexem zlomu a 3 prvky s vysokým indexem zlomu. Toto složité provedneí optiky zvyšuje kvalitu objektivu až o 30% v porovnání s model Mark I a zároveň dosahuje vysoce kvalitního obrazu při cloně f/0.95.

Nová verze 35mm Speedmaster objektivu je tedy velice kompaktní a lehká. Hmotnost se snížila z 680g na 460g. Kovová konstrukce s ochrannou vrstvou navíc kompletně chrání objektiv před poškozením.

SPECIFIKACE
-> typ objektivu: manuální objektiv
-> maximální podporovaný formát: APS-C (Sony NEX)
-> ohnisko: 35mm
-> bajonet/mount: Sony E

Clona
-> min. clona: 0,95F
-> max. clona: 16F
-> prstenec clony: Ano
-> počet čepelí clony: 9

Optika
-> prvků: 11
-> skupin: 8

Zaměření, ostření
-> minimální vzdálenost zaostření: 0,35m
-> úhel záběru: 43,5° (APS-C)
-> hmotnost: 460g
-> průměr objektivu: 63mm
-> délka objektivu: 60mm
-> barva: černá
-> filtry: 55mm

Dále hodnocení FILM-TECHNIKA...

Objektivy společnosti Mitakon pro nás jako kameramany byli dlouhou dobu neznáme, nedostupné a vzhledem k "raritě" výskytu i dost neprozkoumané. Zdálo by se nám to jako riskantní investice a i my bychom osobně raději zainvestovali do něčeho známého / dostupného. Proto my, jako FILM-TECHNIKA jsme obchod, jenž se zaměřuje výhradně na příslušenství pro natáčení a video obecně, rozhodli jsme se zde stručně rozebrat o co všichni společně přicházíme tím, když si nezakoupíme objektiv značky Mitakon.

Spoustu začínajících kameramanů obecně velice rádo investuje do produktů značky Canon. Ještě nedávno byl Canon opravdu DSLR špička a málokterý kameraman menších projektů měl něco jiného než Canona. Největší "bum" byla známá řada Canonu 550D, či 600D s výklopným displayem a pokročilí uživatelé v té době již točili na tehdy známé "full framy" jako Canon 5Dmk2 a později 5Dmk3. Všichni investovali do drahých Canon L objektivů a uživatelé s menším rozpočtem do levnějších Canonových alternativ pro APS-C. Časem se na trh dostaly Samyang objektivy, které ovšem mají poměrně dost měkkou kresbu a s příchodem Sigma ART řady se majitelé a uživatelé zrcadlovek a kompaktů rozdělili na několik skupin.

Do dnešního dne však začínající kameramani investují do dražších Canon objektivů i když ani v podstatě nevědí za co platí. Zbytečně investují to rychlých, tichých automaticky ostřících objektivů i když vlastně nechtějí fotit a nebo jejich kamera nepodporuje automatické ostření, což obecně stejně nedoporučujeme na video používat. Kdo pochopil, že tedy chce zakoupit dostupný objektiv a dobrým obrazem většinou stejně zainvestuje do Sigmy, ale spousta zákazníků kupuje dostupné Samyang objektivy, které mají manuální ostření, někdy i manuální clonu a celkově fungují velice dobře s dnešními kompakty a DSLR.

Velice drahou, oblíbenou a možná i nejprodávanější kombinací pro dnešní kompakty je zakoupit Speed Booster a k něčemu Sigmu ART objektiv. Dá se podobné, či někdy i lepší kvality dosáhnout levněji ? Ano dá a to sice díky právě objektivům společnosti Mitakon, která obecně působí velice skromně, nijak se netlačí na trh a tím pádem pro nás, běžné uživatelé se z ní stává pro nás neznámá značka.

Pojďme se tedy ve stručnosti podívat na nějaké testy s předními kompakty. Níže uvedená videa obsahují vždy tzv."Speedmaster" objektivy, což je označení řady pro superostré a dostupné objektivy.

A nyní to nejlepší. Určitě jste si všimli, že Mitakon objektivy lze manuálně clonit. Pro majitele m4/3 kamer (jako třeba nejpoužívanější našimi zákazníky Lumix GH3 / GH4  a brzy GH5) je zde skvělá zpráva. Nemusíte již "utrácet" za Speed booster s elektronickým propojením a bude vám stačit pouze optický speed booster.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz