Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Steadicam Flycam RedKing + Galaxy vesta

Kód: 0079
Akce BESTSELLER
13 hodnocení
Značka: FLYCAM
22 990 Kč –13 %
Steadicam Flycam RedKing + Galaxy vesta
22 990 Kč –13 % 19 990 Kč 16 520,66 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE
Můžeme doručit do:
16.7.2024

Flycam RedKing + Galaxy vesta v jednom balení. Camtree Galaxy je vesta určena primárně pro stabilizátory značky Flycam. Její nosnost je neuvěřitelných 10 kg a použitelná je s jakýmkoliv typem Flycamu. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Toto akční balení obsahuje Flycam RedKing + Galaxy vestu.
Níže tedy popis jednotlivých produktů.

FLYCAM REDKING TITUELK


Flycam RedKing je opravdu "KING" mezi stabilizátory, neboť má neuvěřitelnout nosnost 7 kg. Ironií je, že díky posuvnému madlu / rukojeti lze použít s kamerou již od 600 g. RedKing se tak stává ultrauniversálním stabilizátorem.

První svatební video v ČR na Flycam Redking je zde ! Točeno na Sony A7s mkII + Canon 14, 16-35 mm

Flycam RedKing obsahuje sadu závaží obdobnou z řad flycamů s označením HD (advance). Stejný, respektive velice podobný typ závaží obsahují produkty značky Glidecam. Nicméně nastavitelné, výsuvné, spodní závaží není kdejakou inovací. RedKing bude vynikat díky své nízké hmotnosti, která je již 1,7 kg bez zatěžujících ploten. Hmotnost každé jedné plotny závaží je pak 110 g. Stabilizátor mimo lehkou hliníkovou konstrukci má velice dobře propacovanou hlavu, kde už konečně není potřeba nic montovat navíc. Na rychloupínací destičku nasadíte kameru a destičku rovnou na stabilizátor - jak jednoduché !Největší "bum" je jak už u výrobky společnosti Flycam bývá - cena. Stabilizátor s nosností 7 kg pod 10 000,- Kč. Pár let zpět by to znělo spíše jako vtip.

Máte-li v plánu zakoupite kvalitní stabilizátor jako je RedKing třeba pouze pro digitální zrcadlovku, není problém. Dokonce to i doporučujeme, neboť to jednoduché nastavení, vyvažování je k nezaplacení. Jak je vidět, horní část RedKingu obsahuje dohromady tři otočné knoflíky. Při pohledu zeshora nám tedy umožňují nastavovat osu X / Y pro vyvážení kamery a poslední knoflík je pouze pro uzamknutí a povolení rychloupínací destičky.

RedKing jsme zatím testovali s RED RAVEN, Sony FS7 a Panasonic Lumix GH4. Musíme říct, že je to bez pochyby nejlepší Flycam.
Obecně kvalita stabilizace u Flycamu se extra neliší už od řady Nano DSLR. Nicméně díky většímu ložisku, nastavitelnému madlu a nově navrženému rozložení hmotnosti po celé konstrukci Flycamu je bezpochyby řada RedKing to nejlepší, co Flycam vytvořil.


REDKING FOTKA (0-00-00-00)
REDKING2SPECIFIKACE PRODUKTU FLYCAM REDKING

-> Navrženo pro všechny typy kamer, nosnost až 7 kg/15.4 lbs
-> Minimální potřebné zatížení: 600g (lze i alternativou zatěžujícího adaptéru)
-> X,Y rozměry hlavy v palcích (*2,54): : 4.25" x 3.25" x 1.5" (vč.závitu pro utažení 5.5" x 5.5" x 1.5")
-> Rozměry základny v palcích (*2,54): Nejkratší - 11.5” x 4”, Nejdelší- 15” x 4”
-> Průměr hl.tyče: 1"(*2,54)
-> Hmotnost: 1.700 kg (3.74lb) bez ploten závaží.
-> Každá další destička / plotna závaží má hmotnost 110 g (2.42 lb).
-> Balení obsahuje celkem 16 ks ploten = 3.264 pounds (1.48 kg.).
-> Možnost nasadit kameru pomocí klasického 1/4" závitu, ale i 3/8" pro větší kamery.
-> Základna obsahuje 1/4" závit (samice) pro nasazení třeba monitoru, či LED světla.
-> Teleskopické vytažení z 53 cm až na 81 cm

 steady

OBSAH BALENÍ

Flycam RedKing (bez kamery na fotkách a bez vesty)
Přenosná brašna.

REDKING
FLYCAM REDKING SROVNÁNÍ

 

 

 

 

3dbox_2

Galaxy vesta výrobce Camtree je produkt určený primárně pro produkty společnosti Flycam. "Primárně určený" vlastně znamená pouze to, že sedí průměr koncové zdířky (kolíku) s rukjetí od Flycamu. Galaxy vesta tedy lze použít i s produkty jiných výrobců jako je třeba Glidecam.

Samostatný produkt vypadá lehce jako nějaké sci-fi brnění. Obecně steadicamové vesty mají velice profesionální vzhled a velice přitahují pozornost. Vestu jako takovou lze doporučit zákazníkovi už při zatížení Flycamu kolem 2-3 kg, neboť představa držet Flycam v ruce déle jak 2-5 minuty při větším zatížení je vážně nereálná. Doporučujeme si doma hmotnost 3 až 6 kg vzít do ruky a vyzkoušet si, jak dlouho vydržíte (3-6 kg, protože něco váží Flycam a něco samozřejmě kamera).

Vesta sice vypadá visuálně lákavě, ale stojí to za to ?

Narovinu Vám popíšeme příklad z praxe. Níže uvedené "promo" video na produkt Flycam Redking a Galaxy vestu jsme točili s naší Sony FS7 a měli jsme velký problém udělat nějaký normální záběr bez vesty. Realně se tam hmotnost pohybovala kolem 6-8 kg, což je na jednu ruku opravdu moc a "rozvibrujete" si Flycam sami tím, že se Vám začne klepat ruka. Po nasazení Camtree Galaxy vesty se stal kvalitním "steadicam operátorem" i náš kolega, který Flycam snad nikdy v ruce nedržel.Díky možnosti utahování dvou knoflíku s označením (+/-) na upevnění pružiny uvnitř ramene lze dosáhnout optimálního bodu, kdy Vám Flycam nelítá nahoru, ani nepadá dolu. Nastavení síly napnutí pružiny je mimo jiné jediná věc, kterou lze u Camtree Galaxy vesty nastavovat (nepočítáme-li úpravu velikosti popruhu pro správnou velikost vesty).

Flycam-Galaxy-Arm-&-Vest-with-Redking-Video-Camera-Stabilizer-2 (0-00-00-00)


arm-steadycam-connector (0-00-00-00)

Sečteno, podtrženo a Camtree Galaxy je tak produkt, který v takto "nízké" cenové relaci dokáže pomoct kameramanům s těžkou kamerou používat steadicam. Zatím žádný výrobce v podobné cenové relaci nikdy nenabídl nic, co by opravdu fungovalo. V porovnání s nejlevnějšími funkčními 3-osými gimbály (třeba od DJI, RONIN-M) jsme pořád v mnohem nižší cenové relaci a výsledek je již konkurence schopný.
U 3-osých gimbálu bychom ještě obecně mohli doplnit, že je možné Camtree Galaxy vestu využívat s 3-osým gimbálem, což jsou opět
ušetřené peníze za tzv."easyrig".

dj-ronin (0-00-00-00)

Opakujeme ještě jednou nadšení z Camtree Galaxy vesty. Člověk, který v životě nedržel Flycam bude schopný udělat záběr stejně kvalitní, jaký by udělal zkušený uživatel Flycamu bez vesty. Galaxy vesta naprosto eliminuje jakékoliv ruční otřesy a stačí pár minut praxe pro dosažení obdivuhodných výsledků.

FLYCAM REDKING + GALAXY (CZ) (0-00-28-09)

SPECIFIKACE PRODUKTU

-> Hliníková konstrukce.
-> Hmotnost ramena - 2.3 kg/5lbs
-> Hmotnost Camtree Galaxy vesty - 2.1 kg/5lbs
-> Rozměry v pase (vesta): od 71,12 cm do 152,4 cm
-> Max.nosnost ramena: 10 kg

OBSAH BALENÍ

-> Camtree Galaxy vesta
-> Rameno Galaxy


Měli jsme na sociální síti reakci, že jsme prý pouze "líní" nosit steadicam v ruce. Nepatříte-li ke skupině kameramanů, jenž točí záběr za záběrem, ale snažíte se dělat delší výstupy (viz.maturitní plesy, či svatební videa - tam člověk během obřadu málokdy vypne kameru pokud chce točit i zvuk), tak samozřejmě při použití Flycamu budete potřebovat vestu. Naši zákazníci, kteří od nás kupovali vesty jsou většinou kameramani, jenž točí různé reportážní akce, večírky, otevření nových podniků atd.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz