Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Metabones T Speed Booster adaptér z Canon EF na BMCC

Kód: 1403
1 hodnocení
Značka: METABONES
21 290 Kč 17 595,04 Kč bez DPH
Doručení do 14 dnů

Metabones T Speed Booster adaptér MB_SPEF-BMCC-BT1 Vám umožní připojit objektiv typu Canon EF k m4/3 kamerám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabones T Speed Booster adaptér Vám umožní připojit objektiv typu Canon EF k m4/3 kamerám. Tento model slouží exklusivně pro Blackmagic 2.5k Cinema kameru (BMCC). Většina nových Speed Booster adaptéru jsou vyrobeny pouze pro Blackmagic kamery s m4/3 bajonetem, takže jej nemůžete připojit na jiné typy kamer s m4/3 bajonetem.  

Nový 0,64x T Speed Booster snižuje full frame crop faktor BMCC z 2,39x na 1,53x, tím ho účinně transformuje do formátu Super-35. Kromě toho zvýší rychlost připojeného objektivu o 1 a 1/3 stop s maximální výstupní světelností 0,80f(stop).

Zde máme par příkladu:  

tabulka 20

Tabulka kompatibility a výsledných crop faktoru:

tabulka 16

Vlastnosti adaptéru:

-> zvyšuje světelnost o 1 a 1/3 stop(s maximální výstupní světelností 0,80f)
-> zvýšení MTF
-> rozšíří objektiv o 0,64x
-> optika navržená Caldwell Photographic v USA
-> při použití "pasivní" m4/3 kamery, jako např. BMCC 2.5k nebo digitální Bolex D16, adaptér musíte napájet pomocí externího zdroje napájení přes Micro-USB. Vstupní napětí 5V DC(baterie není součástí balení)
-> při použití "aktivní" m4/3 kamery, jako je BMPCC, adaptér nemusíte napájet
-> obsahuje elektronické prvky, které kontrolují clonu objektivu
-> funkční tlačítko umožňující manipulaci s clonou
-> vysoce výkonný 32-bitový procesor
-> odnímatelný stativový držák s 1/4" závitem
-> speciální interní úprava snižující vnitřní odrazy

tabulka 18

Poznámky:

1) Objektiv vyžaduje podpůrné informace o vzdálenosti.

2) U některých zoomovacích objektivu musíte provést kalibraci, pro dosažení maximální možné clony.

3) Tento Speed Booster je vyrobený přímo pro BMCC kruh obrazu, který není dostatečně velký, aby pokryl plnou velikosti snímače 36mm x 24mm.

4) Při použití rychlejších objektivu(rychlejších než 1,8f), bude navýšení clony zobrazeno na kameře. 

Pomalejší objektivy zobrazí standartní clonu, když to rychlejší objektivy rovnou zobrazí navýšení. Tedy místo 0,7f, což je navýšená clona s adaptérem, zobrazí standartní clonu 1,2f.

Příklad:
a) objektiv EF 85 s 1,2f zobrazí na kameře 1,2f, při tom objektiv + Speed Booster = 0,74f.
b) Sigma 18-35mm s 1,8f zobrazí ma kameře 1,0f, protože objektiv + Speed Booster = 1,0f.

5) Některé nesprávně vyrobené M42 šrouby, obsahují krátké elektronické kontakty, které mohou poškodit adaptér nebo tělo kamery.

6) Některé objektivy s manuálním ostřením(např. OM 28/2,8, OM 50/1,8 nebo Leica R 15/3,5) mají zadní výčnělky(hroty, páčky a další přídavky), které by mohli poškodit optiku a nebo samotnou konstrukci adaptéru. Proto musíte zajistit, aby tyto objektivy byly řádně upraveny. Před použitím zkontrolujte a ujistěte se, že objektiv nijak nepoškodí Váš adaptér, protože škody a škrábance, způsobeny zadními výčnělky, nepodléhají reklamaci. 

7) Tento Speed booster není plně kompatibilní s GH4 nebo jinou m4/3 kamerou, byl vyroben přímo pro modely BMCC a BMPCC. Použijete-li tento adaptér na jinou m4/3 kameru, tak můžete zapřičinit závažná poškození na Vašem přistrojí.

Seznam testovaných objektivu pro EF-BMCC Speed Booster

 tabulka 23

Seznam objektivu s manuálním ostřením, které MUSÍTE PŘED POUŽÍTIM UPRAVIT

Některé objektivy s manuálním ostřením mají zadní výčnělky(hroty, páčky a další přídavky), které by mohli poškodit optiku a nebo samotnou konstrukci Speed Boosteru. Proto musíte zajistit, aby tyto objektivy byly řádně upraveny. Před použitím zkontrolujte a ujistěte se, že objektiv nijak nepoškodí Váš adaptér, protože škody a škrábance, způsobeny zadními výčnělky, nepodléhají reklamaci. Níže najdete seznam objektivu, které vyžadují úpravu před použitím.

tabulka 19

Proč si vybrat Metabones?

Od svého vzniku Metabones navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou považovány mezi profesionály a nadšenci, jako naprostá špička v kvalitě konstrukce a zpracování. Narozdíl od ostatních populárních značek, které upřednostňuji levnější, hliníkovou konstrukci těla, Metabones zvolili kvalitní, precizně zpracovanou mosaz s chromováním jak na vnější, tak i na vnitřní straně těla, což zajišťuje bezproblémovou montáž, pohodlí při práci, vysokou odolnost a v neposlední řadě i stylový vzhled. Boční strany adaptéru jsou vybaveny silnou "leaf-spring" strukturou pro posílení připojení adaptéru k objektivu, což způsobuje těsnost objektivu, snížení opotřebení a hlavně prevenci proti chybám v ostření a problémům optického zarovnání. Metabones využívá černou matnou barvu, která snižuje vnitřní odrazy na minimum a zachovává maximální kvalitu, kterou Vám objektiv nabízí.

Všechny Metabones adaptéry sdílí tuto preciznost, robustní zpracováni s vynikající povrchovou úpravu. Nový inteligentní adaptér obsahuje elektronické propojení špičkové kanadské technologie se skutečným elektronickým řízením objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti adaptéru

-> tělo adaptéru je vyrobeno z mosazi, přesně zpracované a pochromované
-> saténová povrchová úprava - stejně jako u OEM objektivu
-> přesná a pevná spojení - objektiv perfektně pasuje do spoje bez nutnosti dalších uprav
-> navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky
-> elektronická integrace clony - fotoaparát automaticky volí clonu v poloze P a expozičních režimech S, nebo ji můžete zvolit samostatně na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
-> EXIF data - identifikace objektivu, ohniskové vzdálenosti a clony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz