Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Commlite variabilní ND filtr (62mm)

Kód: 1450
Akce
13 hodnocení
Značka: COMMLITE
890 Kč –43 %
Commlite variabilní ND filtr (62mm)
890 Kč –43 % 499 Kč 412,40 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE
Můžeme doručit do:
19.7.2024

Nastavitelný, nebo-li "regulovatelný" ND filtr značky Commlite. Nastavitelný filtr je v rozmezí od NDx2 do NDx400. což v praxi představuje snížení světelnosti ve cloně o něco více než 8 stop.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nastavitelný, nebo-li "regulovatelný" ND filtr značky Commlite. Nastavitelný filtr je v rozmezí od NDx2 do NDx400. což v praxi představuje snížení světelnosti ve cloně o něco více než 8 stop.

Pokud nerozumíte, nebo zatím ještě nevíte k čemu jsou ND filtry dobré, určitě doporučujeme toto téma nastudovat, neboť zrovna u videa může mít velký dopad na výsledek. Nicméně určitě i kameraman amatér již několikrát řešil situaci, jak vlastně zanechat hloubku ostrosti i během slunečných dnů, či v prostorů s prudkým světlem. V praxi se snažíte snižovat ISO, ale co když už máte ISO na minimu ? Většina uživatelů DSLR začne prudce zvedat uzávěrku, což může mít také dramatický dopad na video viz.(blikající žárovky, pruhy na obraze, trhané záběry). V poslední řadě tedy kameraman sníží clonu (F), což ale zároveň odstraní krásnou hloubku ostrosti a to je problém!

Teda není...máme ND filtry !

Proto existují ND filtry ! Variabilní ND filtr Vám navíc usnadní práci a vlastně pouhým pootočením filtru (protáčí se) lze správně nastavit intenzitu filtru. Podívejte se prosím na níže uvedenou tabulku.

Best_ND_Filter_conversion_chart (0-00-00-00)

Jak je vidět, ND filtr o síle ND400 sníží světelnost na kameře ekvivalentní k cloně (F) 8 a 2/3.
V praxi tedy ne-variabilní ND filtry by měli být kvalitnější (něco jako, že pevné objektivy jsou ostřejší než zoom objektivy).

My osobně si myslíme, že pro uživatele DSLR a běžně dostupných kamer, jenž naši zákazníci z valné většiny mají, nemá smysl moc řešit kvalitu ND filtru. Vybrali jsme cenově dostupný, ale zároveň kvalitnější druh ND filtru od značky Commlite. Filtry mají velice plynulé otáčení, nezasekávají se a s kvalitou skla jsme velice spokojeni.

nd-filter

U profesionálních kamer, respektive filmových objektivů se filtry skoro nikdy nenasazují přímo na objektiv, ale nasazují se před objektiv přímo do "matte boxu", který vlastně prodáváme v naší sekci rigy, ramenní opěrky také. Filtry navíc nejsou kulaté, ale jsou to normalizovaná skla s rozměry 10x10 cm a vkládají se přímo do "slotů" na filtry.

nd-filters

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz