Mitakon Speedmaster 85mm 1,2F (Canon EF / Nikon F / Sony FE / Pentax K)

Kód: 2720/CAN 2720/NIK Zvolte variantu
Novinka
6 hodnocení
Značka: MITAKON
26 490 Kč 21 892,56 Kč bez DPH
Doručení do 5 dnů Doručení do 5 dnů Zvolte variantu
Varianta

Mitakon Zhongyi Speedmaster 85mm 1,2F je super rychlý portrétový objektiv, který přináší velmi působivé výsledky. Maximální clona dosahuje až f/1.2, což umožňuje pracovat v těch nejhorších světelných podmínkách.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Mitakon Speedmaster 85mm 1,2F

Mitakon Zhongyi Speedmaster 85mm 1,2F je super rychlý portrétový objektiv, který přináší velmi působivé výsledky. Maximální clona dosahuje až 1,2F, což umožňuje pracovat v těch nejhorších světelných podmínkách. Objektiv je navržený pro full frame čipy a vysokou clonu lze velmi dobře ovládat pomocí manuálního ostření. Objektiv obsahuje 9 prvků v 6 skupinách s dvěmi částmi extrémně malého rozptylu. Objektiv nabízí velice plynulé ostření a celá konstrukce ja navíc plně kovová. Celý objektiv je navíc pokrytý vrstvou navíc pro maximinální ochranu proti poškození.

aaaa

SPECIFIKACE
-> ohnisko: 85mm
-> min. světelnost: 1,2F
-> max. světelnost: 16F
-> počet čepelí clony: 11
-> úhel záběru: 29°
-> formát: Full frame
-> prvky/skupiny: 9 prvků v 6 skupinách (2x extrémně slabý prvek / sklo rozptylu & 4x sklo s vysokým indexem lomu)
-> min. ostřící vzdálenost: 1m
-> průměr filtrů: 77mm
-> hmotnost: 921g
-> mount: Canon EF / Nikon F / Sony FE / Pentax K (dle výběru)

aaaa

Dále hodnocení FILM-TECHNIKA...

Objektivy společnosti Mitakon pro nás jako kameramany byli dlouhou dobu neznáme, nedostupné a vzhledem k "raritě" výskytu i dost neprozkoumané. Zdálo by se nám to jako riskantní investice a i my bychom osobně raději zainvestovali do něčeho známého / dostupného. Proto my, jako FILM-TECHNIKA jsme obchod, jenž se zaměřuje výhradně na příslušenství pro natáčení a video obecně, rozhodli jsme se zde stručně rozebrat o co všichni společně přicházíme tím, když si nezakoupíme objektiv značky Mitakon.

Spoustu začínajících kameramanů obecně velice rádo investuje do produktů značky Canon. Ještě nedávno byl Canon opravdu DSLR špička a málokterý kameraman menších projektů měl něco jiného než Canona. Největší "bum" byla známá řada Canonu 550D, či 600D s výklopným displayem a pokročilí uživatelé v té době již točili na tehdy známé "full framy" jako Canon 5Dmk2 a později 5Dmk3. Všichni investovali do drahých Canon L objektivů a uživatelé s menším rozpočtem do levnějších Canonových alternativ pro APS-C. Časem se na trh dostaly Samyang objektivy, které ovšem mají poměrně dost měkkou kresbu a s příchodem Sigma ART řady se majitelé a uživatelé zrcadlovek a kompaktů rozdělili na několik skupin.

Do dnešního dne však začínající kameramani investují do dražších Canon objektivů i když ani v podstatě nevědí za co platí. Zbytečně investují to rychlých, tichých automaticky ostřících objektivů i když vlastně nechtějí fotit a nebo jejich kamera nepodporuje automatické ostření, což obecně stejně nedoporučujeme na video používat. Kdo pochopil, že tedy chce zakoupit dostupný objektiv a dobrým obrazem většinou stejně zainvestuje do Sigmy, ale spousta zákazníků kupuje dostupné Samyang objektivy, které mají manuální ostření, někdy i manuální clonu a celkově fungují velice dobře s dnešními kompakty a DSLR.

Velice drahou, oblíbenou a možná i nejprodávanější kombinací pro dnešní kompakty je zakoupit Speed Booster a k něčemu Sigmu ART objektiv. Dá se podobné, či někdy i lepší kvality dosáhnout levněji ? Ano dá a to sice díky právě objektivům společnosti Mitakon, která obecně působí velice skromně, nijak se netlačí na trh a tím pádem pro nás, běžné uživatelé se z ní stává pro nás neznámá značka.

Pojďme se tedy ve stručnosti podívat na nějaké testy s předními kompakty. Níže uvedená videa obsahují vždy tzv."Speedmaster" objektivy, což je označení řady pro superostré a dostupné objektivy.pejsek


A nyní to nejlepší. Určitě jste si všimli, že Mitakon objektivy lze manuálně clonit. Pro majitele m4/3 kamer (jako třeba nejpoužívanější našimi zákazníky Lumix GH3 / GH4  a brzy GH5) je zde skvělá zpráva. Nemusíte již "utrácet" za Speed booster s elektronickým propojením a bude vám stačit pouze optický speed booster.Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: