Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Steadicam Camtree Wonder-3 (Flycam HD-3000)

Kód: 001
Akce BESTSELLER
80 hodnocení
Značka: CAMTREE
7 490 Kč –23 %
Steadicam Camtree Wonder-3 (Flycam HD-3000)
7 490 Kč –23 % 5 790 Kč 4 785,12 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE

Camtree Wonder-3 je nejprodávanější produkt na FILM-TECHNIKA a patří mezi nejlepší produkty společnosti Flycam. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

CAMTREE WONDER-3

Steadicam již neobsahuje kovový rychloupínací systém. Součástí balení je standardní HD upínací systém.

Pokud někde v textu, nebo ve videu bude tato zmínka, prosíme ignorujte tuto informaci. Kovový upínací systém se již nedodává.

Pokud vaše kamera má hmotnost do 1,2 kg + / - doporučujeme silně zvážit "ušetření peněz" a investovat do Flycam Nano DSLR-HD, což je identický produkt, ale s menší nosností (do 1,5 kg) s tím, že doporučujeme zatěžovat tak těch 1,2-1,3 kg max :) U verze Nano DSLR-HD však nedostanete kovový upínací systém a asi ho ani na verzi Nano DSLR-HD nedoporučujeme, protože ten sám o sobě váží 400 g a tím by rezervu nosnosti 1,2 kg snížil na pouhých 800 g pro vaší kameru.

playbuttinYouTube

Wonder-3 (Flycam HD-3000) patří již určitě mezi nejpoužívanější stabilizátory na světě. Hlavním důvodem je primárně cena a tedy kvalita v poměru s cenou. Oproti jiným produktům v podobné cenové relaci je Flycam odlišný tím, že se zaměřuje pouze na výrobu stabilizátorů. Dlouhou dobu jsme hledali nějakou ještě levnější alternativu, ale bohužel (naštěstí) jsme nenašli nic, co by nějakým způsobem fungovalo lépe než Flycam.

Na níže uvedeném instruktážním videu jsme udělali chybu, že během natáčení videa jsme bezdůvodně zkoušeli držet steadicam v jedné ruce. V praxi prosím toto nepraktikujte. Stabilizátor se točí jednou rukou na rukojeti a druhou těsně pod ložiskem. Vaše chůze by měla být značně křečovitá a velmi rovnoměrná.

steady


Camtree Wonder-3 (Flycam HD-3000) je navíc plně hliníkový. Konstrukce je tedy lehká, ale pevná. Respektive zrovna u steadicamu neřešte "kvalitu" materiálu. Není to věc, která by Vám zrovna "spadla na zem", či měla vliv na stabilizaci, protože může klidně být i z plastu. Určitě se při výběru steadicamu zaměřujte na kvalitu ložiska a rozvržení hmotnosti konstrukce, což je faktor, který může mít fatální vliv na stabilizaci. Spousta výrobců dělá stabilizátory, které vypadají na oko stejně, nicméně je prakticky nemožné je vyvážit kvůli "nelogicky" rozvržené hmotnosti konstrukce. Každopádně to jsou věci, které jsem už odzkoušeli za vás a podáváme Vám zde spíše "recenzi", než popis produktu.

Dále chceme říct, že pro výrobu produktu jako je Camtree Wonder-3 (HD-3000) již padlo spousta modelů, spousta maket a prototypů. Poslední roky však už je výroba velice pomalá a Flycam tedy opravdu dokázal udělat nejdostupnější steadicam na světě. Pokud byste hledali a dohledali, zjistili byste, že Flycam je produkt inspirovaný přímo Glidecamem (nabízíme na FILM-TECHNIKA také)

Oproti Glidecamu však žádný Flycam neobsahuje tzv."centralizaci ložiska" - to znamená, že steadicam si vlastně vyvažujete v podstatě na "svoji ruku". V praxi to vypadá tak, že Flycam dosahuje velice podobných výsledků jako Glidecam, ale pokud byste půjčili svůj steadicam někomu jinému, někomu kdo by steadicam uchopil úplně jiným způsobem, tak je velice možné (není pravidlem), že by se mu steadicam lehce naklonil jinam a musel by si ho lehce seřídit. Nám "zkušeným" takový proces trvá pár vteřin, ale v praxi to neřešíme, protože každý máme svůj steadicam. Nicméně přesně z tohoto důvodu a dále z důvodu pevnějšího materiálu či kvalitnějšího ložiska je Glidecam verze HD-2000 dražší o 10 000,- Kč a verze HD-4000 dražší až o 14 000,- Kč

Náš osobní názor je takový, že pro valnou většinu našich zákazníků je produkt Camtree Wonder-3 plně dostačující. Navíc sami používáme Flycam produkty a při používání zrcadlovek vždy Camtree Wonder-3. Flycam produkty obecně oproti Glidecamu mají obrovskou výhodu a to sice, že jsou o dost lehčí, zvládáme s nimi tedy točit celý den.

Pokud však nebudeme srovnávat Camtree Wonder-3 ihned s výrobcem jako je Glidecam (naprostá špička stabilizace a cenovou relací až 3 x vyšší), tak žádná alternativa v podstatě široko daleko není. Rozpracovávali jsme spolupráci s některými značkami, nicméně nás vždy odradila cena (to už bychom si raději připlatili za Glidecam).

O Flycamech víme hodně, avšak i po třech letech co se prodejem zabýváme musíme říci, že prodáváme něco, čemu sami věříme. Wonder III Vám nabízí dokonale plující záběry, jednoduchou instalaci a profesionální vzhled.

Wonder-3 jinak obsahuje stejný systém "micro" vyvažování, který obsahují všechny Flycamy s označením HD (lepší verze s možností "micro" posunu). Konstrukce Wonderu 3 jinak vypadá velice dobře. Designově je výrobek velice povedený, vypadá velice profesionálně. Někteří výrobci mají tendenci ze steadicamu dělat "hračky", ale naštěstí tento model a převážně všechny Flycamy vypadají velice seriozně.

Na níže uvedené tabulce naleznete srovnání jednotlivých modelů Flycam.
Model Cena od nejlevnějšího Nosnost kamery (od - do) Vlastnosti
Flycam Junior Cena kolem 3500,- Kč vč.dph 0,3 do 1,5 kg Nejlevnější teleskopický stabilizátor výrobce Flycam. Stačí pro naprostý začátek. Ideální pro mladé kameramany. 
Flycam Nano mini Cena kolem 3700,- Kč vč.dph Nosnost od 0,3 do 0,8 kg Obdobný produkt jako níže uvedené řady Nano s tím rozdílem, že Nano mini má menší nosnost, menší rozměry. Pro malé a lehké kamery je to super stabilizátor. Je opravdu malinký a plní funkce větších stabilizátorů.
Flycam Nano DSLR Cena kolem 4500,- Kč vč.dph Nosnost od 0,3 do 1,5 kg Prakticky identický vzhled jako řada Junior, nicméně má propracovanější ložisko. Jedná se pravděpodobně o světově nejprodávanější steadicam vůbec. Velice kvalitní výsledek stabilizace. Od řady Nano DSLR se výsledek stabilizace u dražších Flycamů liší opravdu nepatrně.
Flycam Nano DSLR-HD Cena kolem 5000,- Kč vč.dph Nosnost od 0,3 do 1,5 kg Označení HD u všech Flycam produktů znamená, že steadicam obsahuje nový systém tzv."mikro vyvažování", HD rychloupínací systém (plastový, ale robustnější a pevnější), dále table clamb pro vyvažování na hraně stolů a nový systém spodního závaží. Obecně Flycam s označením HD je vždy lepší produkt. Mezi HD Flycam patří DSLR Nano-HD, HD-3000, Camtree Wonder-3 a Flycam HD-5000
Flycam HD-3000 (základní HD rychloupínací systém) Cena kolem 5500,- Kč vč.dph Nosnost od 0,5 do 3,5 kg HD-3000 je v poměru cena kvalita asi nejvýhodnější steadicam. Rozměrově sedí pro všechny dostupné kompakty / zrcadlovky a obecně běžné kamery. Vzhledově je velice podobný velice známému Glidecamu HD-2000 a má velice rozumnou nosnost, která je až 3,5 kg. Steadicam HD-3000 by byl nejprodávanější, nicméně většina lidí se vždy raději přikloní k našemu výhodnějšímu balení a to sice tzv. Camtree Wonder-3.
Camtree Wonder-3 (HD-3000 Cena 6199,- Kč vč.dph Nosnost od 0,1 do 3,5 kg Jedná se o nejprodávanější steadicam a pravděpodobně nejvýhodnější koupi stabilizátoru v této cenové relaci.  V praxi to znamená, že lze steadicam použít i s mobilním telefonem, či ultra lehkou kamerou. Opačným extrémem je kamer s hmotností do 3 kg, popř.3,5 kg bez rychloupínáku. 
Flycam 5000 Cena kolem 6500,- Kč vč.dph Nosnost od 0,6 do 5 kg První Flycam s nosností do 5 kg. Vlastnosti stabilizace sdílí jako předchozí modely. Vzhledově však podobný řadě Nano.
Flycam HD-5000 Cena kolem 7000,- Kč vč.dph Nosnost od 0,6 do 5 kg HD verze oproti běžné verzi, (stejně jako řada Nano DSLR a Nano DSLR-HD) obsahuje table clamp pro vyvažování na stole, lepší rychloupínací systém, novější systém závaží a mikro vyvažování. 
Flycam CF-5 Cena kolem 7500,- Kč vč.dph Nosnost od 0,6 do 6 kg Propracovanější ložisko (dražší materiál). Lehce tedy plynulejší pohyb. Materiálem jsou uhlíková vlákna (carbon fiber). Obsahuje kovový rychloupínací systém.
Flycam C5 Cena kolem 8500,- Kč vč.dph Nosnost od 0,6 do 6 kg Jeden z nejkvalitnějších Flycamů. Vysoká nosnost, pevnější materiál. Propracované ložisko, specifický systém vyvažování - velice jednoduché na seřízení. Integrovaný rychloupínací systém. Rukavice v základním balení.
Flycam Redking 2016

D
OPORUČUJEME
Cena 9499,- Kč vč.dph Nosnost 0,6 do 7 kg Nejnovější model Flycamu obsahující novou osu (možnost nastavovat výšku rukojeti). Velice přesné vyvážení. Zahrnuje veškeré vlastnosti níže uvedených modelů. Máte-li možnost, určitě doporučujeme i pro běžné zrcadlovky a kamery.
Glidecam HD-2000 Cena kolem 15 500,- Kč vč.dph Nosnost 900 g do 2,7 kg Vysoká kvalita, možnost kalibrace ložiska a vycentrovat tak steadicam v celých 360 stupních. Nejkvalitnější stabilizace pro DSLR vůbec.
Glidecam HD-4000 Cena kolem 18 500,- Kč vč.dph Nosnost 1,8 kg do 4,5 kg Identický model jako HD-2000, pouze pro těžší kamery.
GLIDECAM DEVIN GRAHAM Cena 27 699,- Kč vč.dph Nosnost 5,4 kg Vůbec nejlepší možná stabilizace na našem webu a celkově ve světě dostupných steadicamu nejlepší varianta vůbec. Vysoká kvalita, ultra kvalitní a rovnoměrné zpracování kovů. Hladký chod ložiska.


-> plynulý pohyb & profesionální záběry

-> jednoduché, ale pokročilé ovládání - nastavení
-> nemožné nevyvážit jakýkoliv typ kamery / DSLR 
-> umožňuje 360.stupňové otáčení bez jakéhokoliv "škubání"
-> přemění Vaše rozklepané, do očí bijící záběry na dech beroucí, hladký, plynulý výstup
-> doslova zázrak v "poloprofesionálním" "film-makingu"

WONDER3


playbuttinYouTube

VLASTNOSTI
-> pevný, "lehký" steadycam pro všechny typy natáčení
-> navrženo pro nejnovější DV/HDV/DSLR - kamery obecně 
-> nosnost až 3,5 kg (doporučujeme Však mít rezervu alespoň půl kila) - berte v potaz, že kovový rychloupínák něco váží.
-> 360° Plynulé otáčející se gimbal
-> nastavitelná, teleskopická noha
-> horní plotna umožňuje spoustu variant uchopení

camtree-wonder-3-005_grande
SPECIFIKACE
-> pevná, kovová, teleskopická tyč
-> rozměr hlavy- 17,4 x 10 x 2,2cm
-> rozměry horní plotny - kratší - 12,2 x 36,5 cm 
-> rozměry dolní plotny - nejdelší - 12,2 x 48 cm 
-> nejkratší délka - 40 cm
-> nejdelší délka - 60 cm 
-> 10 x závaží (malé plotny)
-> 1/4" díry na závit bez použití rychloupínací destičky - viz.fotky
-> Camtree Wonder hmotnost - cca. 2,5 kg
-> hmotnost kovového rychloupínacího systému - 400 g(vč.destičky)

OBSAH BALENÍ
Součástí balení je bez ohledu na zvolení varianty (plast / kov) vždy:
1) Ochranný obal - přenosná taška
2) Camtree Wonder-3 - stabilizátor plně funkční, připravený k použití
3) Náhradní díly
4) Plastový rychloupínací systém HD


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz