Výdejní okno přímo ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 9 do 16:30.

Moza AirCross 3-osý gimbal do 1,8 kg

Kód: 9350
Akce BESTSELLER
65 hodnocení
Značka: GUDSEN
14 990 Kč –63 % 5 490 Kč 4 537,19 Kč bez DPH
SKLADEM V PRAZE

Moza AirCross je nový produkt společnosti Gudsen, která má na starosti bestseller nesoucí název Moza Air. Nový model váží pouze 0,9 kg a unese až 1,8 kg.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Vážení zákazníci, gimbal Moza Aircross 1 je historicky jedním z nejúspěšnějších gimbalu, které jsme kdy měli v prodeji (tato informace je aktualizovaná dne 15.1.2020). Měli jsme v popisu tohoto produktu spoustu informací, testů, nicméně jak jde čas jsou již informace neaktuální a odkazy na naše recenze jsou již skryté.
Důvodem je rychlý vývoj 3-osých gimbalu. Moza Aircross 1 jsme však opět přidali do prodeje a to sice z jednoho prostého důvodu. Po příchodu řady Moza Aircross II, či gimbalu Zhiyun Weebill S jsme zjistili, že mnoho uživatelům nejde ani o všechny ty vychytávky a funkce, ale volili by raději nějaký kvalitní stabilizátor, který se lehce ovládá, je spolehlivý a není nijak drahý. Mnoho zákazníků se nás i ptalo, proč už výrobci neposkytují různé dálkové ovládače, jako tomu bylo dříve. Člověk by rád ovládal gimbal dálkově nějak přesněji, než pomocí dotykového mobilního telefonu přes mobilní aplikaci. My jsme Aircross po dlouhé době opět uvedli v lednu 2020 do prodeje, protože je to pořád skvělý gimbal.

Vzhledem k tomu, že gimbal Aircross 1 neobsahuje LCD displej, nebo nemá možnost nasazení extérního ostření, hodně zákazníků tento gimbal na první pohled odradí. Informace ke gimbalu jsou navíc všude neaktuální a tím, že se dříve uváděla nosnost ještě poctivě, působí 1,8 kg jako velmi málo. Kdo vlastní tento gimbal, může potvrdit že zvládne divy! Papírově je gimbal s nosností 1,8 kg což v přepočtu na dnešní specifikace uváděny výrobci by papírově mohl mít klidně 2,5 kg. Jeho ramena jsou velmi úzká a i přes to, že nemá zkosené zadní rameno lze se na foťák / kameru dívat velmi pohodlně. Gimbal je velmi lehký, váží něco kolem 1 kg a co již moc gimbalu dnes neřeší - velmi dobře se drží, neklouže a je velmi jednoduchý na nastavení.

Gimbal je velmi, velmi jednoduchý na ovládání a je i velmi spolehlivý. Většina uživatelů se po celou dobu práce s ním obejde bez mobilního telefonu. Když už potřebují časosběry, lze vytáhnout telefon a přes Moza aplikaci je rychle nastavit. Aircross 1 je progresivní gimbal svojí hmotností v poměru s tím co unese. V době, kdy na trhu byly gimbaly jako Moza Air 1, Zhiyun Crane 2, Feiyu AK2000 byl Aircross takovým tahounem středně těžkých kamer. Je to historicky nejméně poruchový gimbal.

S gimbalem jsme prošli dvě svatební sezóny. Ani jednou nevykázal chybičku.
Ukázka naší práce s gimbalem Moza Aircross 1 a Panasonicem GH5:

Na níže uvedeném videu uvidíte srovnání gimbalu v roce 2019. Toto video bylo aktuální na přelomu roku 2018/2019. Od té doby se na trhu objevil nový gimbal Moza Aircross II, který technicky posouvá hranice 3-osých gimbalu. Vyšlo zároveň několik zmenšenin gimbalu DJI Ronin-S a to sice Ronin-SC, či nový Zhiyun Weebill-S, kterému vylepšili motory a vypadá, že už oproti řadě Weebill-LAB něco unese. Ve videu jsme chválili řadu Feiyu AK2000, kterou postupně sundaváme z prodeje kvůli nečekaným technickým chybkám. To byl primární důvod skrytí níže uvedeného videa.

 

gimbal_v_roce_2019

Výdrž baterek u Moza Aircross je doslova parádní. Jedna sada vydrží totiž celý den ! Baterie jsou stejné jako i gimbalu Moza Air, který je však větší a spotřebujete více energie. Moza Aircross navíc už v základu obsahuje rychloupínací systém přidělaný do celého systému, obdobně jako tomu je u Zhiyunu Crane 2.

Ideální klidně i pro Lumix GH5 i v kombinaci s adaptérem Metabones Speedbooster.

gimbal_vyvazeni_LQ

Moza AirCross je nový produkt společnosti Gudsen, která má na starosti bestseller nesoucí název Moza Air. Nový model váží pouze 0,9 kg a unese až 1,8 kg. Gimbal však neobsahuje duální grip a doporučujeme ho pro výrazně menší fotoaparáty a kamery. Lze použít se Sony a6*00 či dalšími modely typu A7 / A7s a i Lumix GH4, teoreticky i GH5. Kompletní seznam podporovaných kamer najdete dále v popisku. Proč však je Aircross super, je jeho menší velikost a možnost "nekonečného napájení", kdy ke gimbálu lze dokoupit adaptér ve tvaru baterie, který dáte přímo do kamery a druhý konec píchnete do gimbálu. Celá kamera je tedy napájená z gimbalu a gimbal samotný lze navíc napájet pomocí "V-portu", třeba přes V-mount baterii, či nějaký battery grip tohoto typu (klikni).

DUÁLNÍ-GRIPaircross_napíjení2

Aicross navíc obsahuje rychloupínací systém standardu Manfrotto a lze tedy velice rychle sundavat a nasazovat kamera na gimbál. Urychlí to tedy práci během různých akčnějších projektu typu svatební videa, či hudební klipy. 

air_cross_QRSeznam podporovaných kamer je tedy pouze ukázkou, jak by měla přibližně vaše kamera vypadat. Nejde v žádném případě o přesný seznam podporovaných kamer. Pokud si nejste jistí, zda vaše kamera s tímto, či jiným gimbálem bude fungovat, neváhejte nás kontaktovat.

aircross_support
Díky nové aplikaci pro Android a iOS, lze velice přesně nastavovat trajektorie časosběru s dlouhou uzávěrkou. Noční "timelapse" konečně nebude statické a případná kombinace s motorizovaným sliderem je najednou výrazně levnější.

trajektorie
Výsledky stabilizace u gimbalu Aircross budou identické s gimbalem Moza Air. Produkt je však menší, lehčí a má tedy menší nosnost. Pro majitele různých adaptéru typu Metabones / Commlite moc Aircross nedoporučujeme a přesměrujeme raději na Moza Air. Produkt je super, protože je zase o něco dostupnější, menší a především celý systém lze napájet, či přímo gimbalem lze napájet kameru. Nic podobného zde zatím nebylo.aircross_nosnost

TECHNICKÉ SPECIFIKACE
GIMBAL
Hmotnost: 896 g (bez baterií) 
Rozměry: 378 x 175 x 193 mm
Max. nosnost: 1800 g
Rozsah v ose zdvihu: 360°
Rozsah v ose náklonu: 360°
Rozsah v ose otáčení: 360°
Pracovní napětí: 9,8 - 12,6V
Dynamický proud: 200 mA
Statický proud: 100 mA
Výdrž baterie: 12 hodin
Bluetooth: 4.0
Dosah Bluetooth: 5 metrů
USB vstup: micro USB 2.0
DC vstup: 12 V
DC výstup: 7,4V
BATERIE
Typ: Li-ion
Kapacita: 200 mAh
Výstupní napětí: 4,2 V(max.)
Výstupní proud: 6 A(max.)
NABÍJEČKA
Vstupní napětí: 5V DC
Výstupní napětí: 4,2 V DC
Vstupní proud: 500 mA X4

 

KE STAŽENÍ
MOZA Assistant Win 3.6.0 windows4 Uživatelský manuál v češtině: pdf4
MOZA Assistant Mac 3.6.0 mac4 Návod pro Mimic Motion:  pdf4
MOZA Assistant Aplikace apple4 Návod pro Motion Timelapse: pdf4
MOZA Assistant Apliakce android4    

 

OBSAH BALENÍ
1) Gimbal
2) Rukojeť
3) 3X 26350 baterie
4) Manfrotto 501PL destička
5) Arca Swiss redukce
6) Rukojeť
7) Nabíječka 26350 baterií
8) Ovládací kabely pro Sony a Panasonic
9) USB kabel
10) Mini tripod
11) Podpora objektivu
12) Přepravní kufr

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole: