Výdej ze skladu v Praze funguje každý pracovní den od 8 do 16:00.

Metabones Speed Booster 0,58x adaptér z Nikon G na BMPCC

Kód: 1401
1 hodnocení
Značka: METABONES
15 990 Kč 13 214,88 Kč bez DPH
Na dotaz

Metabones Speed Booster 0,58x adaptér MB_SPNFG-BMPCC-BM1 Vám umožní připojit objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabones Speed Booster adaptér Vám umožní připojit objektiv typu Nikon-G a F k m4/3 kamerám. Tento model slouží exklusivně pro Blackmagic 2.5k Pocket Cinema Camera (BMPCC). Většina nových Speed Booster adaptéru jsou vyrobeny pouze pro Blackmagic kamery s m4/3 bajonetem, takže jej nemůžete připojit na jiné typy kamer s m4/3 bajonetem.  

Nový 0,58x Speed Booster snižuje full frame crop faktor BMPCC z 2,88x na 1,75x, a v současné době poskytuje největší optickou clonu s maximální výstupní světelností  0,74f. Například: z 50mm objektivu se světelností 1,2f se stane 29mm se světelnosti 0,74f(tedy při použiti 50 mm objektivu, skutečna ohnisková vzdálenost v BMPCC bude 29mm x 3,02 = 87,58mm) a z Sigma 18-35mm objektivu se světelnosti 1,8f se stane nejrychlejší zoomovací objektiv na světě 10,5mm-20,3mm se světelností 1,0f(tedy při použiti 18-35mm objektivu, skutečná ohnisková vzdálenost v BMPCC bude od 10,5mm x 3,02 = 31,71mm do 20,3mm x 3,02 = 61,31mm). Detaily o změnách crop faktoru níže v tabulce.

Tabulka kompatibility a výsledných crop faktoru:

tabulka 16
Nekompatibilní objektivy

-> Nikkor 2.1cm f4
-> 20/2.8 AI-S

Před nasazením adaptéru zkontrolujte, že clonový kroužek je nastavený na čísle 7! 

Vlastnosti adaptéru:

-> průmyslově nejlepší osmistupňový clonový kroužek, který udavá skutečnou hodnotu f(stop)
-> kompatibilní pro objektivy Nikkor G a F(včetně AI a non-AI)
-> zvyšuje světelnost o 1 a 2/3 stop(s maximální výstupní světelností 0,74f)
-> zvýšení MTF
-> rozšíří objektiv o 0,58x
-> manuální clonový kroužek(nepodporuje automatické nastavení clony)
-> optika navržená Caldwell Photographic v USA
-> odnímatelný stativový držák s 1/4" závitem

Proč si vybrat Metabones?

Od svého vzniku Metabones navrhuje a vyrábí adaptéry pro objektivy, které jsou považovány mezi profesionály a nadšenci, jako naprostá špička v kvalitě konstrukce a zpracování. Narozdíl od ostatních populárních značek, které upřednostňuji levnější, hliníkovou konstrukci těla, Metabones zvolili kvalitní, precizně zpracovanou mosaz s chromováním jak na vnější, tak i na vnitřní straně těla, což zajišťuje bezproblémovou montáž, pohodlí při práci, vysokou odolnost a v neposlední řadě i stylový vzhled. Boční strany adaptéru jsou vybaveny silnou "leaf-spring" strukturou pro posílení připojení adaptéru k objektivu, což způsobuje těsnost objektivu, snížení opotřebení a hlavně prevenci proti chybám v ostření a problémům optického zarovnání. Metabones využívá černou matnou barvu, která snižuje vnitřní odrazy na minimum a zachovává maximální kvalitu, kterou Vám objektiv nabízí.

Všechny Metabones adaptéry sdílí tuto preciznost, robustní zpracováni s vynikající povrchovou úpravu. Nový inteligentní adaptér obsahuje elektronické propojení špičkové kanadské technologie se skutečným elektronickým řízením objektivu přímo z těla fotoaparátu.

Klíčové vlastnosti adaptéru

-> tělo adaptéru je vyrobeno z mosazi, přesně zpracované a pochromované
-> saténová povrchová úprava - stejně jako u OEM objektivu
-> přesná a pevná spojení - objektiv perfektně pasuje do spoje bez nutnosti dalších uprav
-> navrženy tak, aby při ostření zachoval přesnou registrační vzdálenost, potřebnou k udržení optické kvality objektivů CRC nebo objektivů s plovoucími prvky
-> elektronická integrace clony - fotoaparát automaticky volí clonu v poloze P a expozičních režimech S, nebo ji můžete zvolit samostatně na těle fotoaparátu v režimech A nebo M.
-> EXIF data - identifikace objektivu, ohniskové vzdálenosti a clony

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:
Grafický návrh vytvořil a nakódoval Shoptetak.cz